Työsuhteet

Työntekijät ovat usealle yritykselle merkittävä voimavara ja usein avain kasvuun ja menestykseen. Toisaalta kaikki ei aina suju odotetusti ja tällöin yhdestä tai useammasta työntekijästä luopuminen voi olla välttämätöntä. Olemme käytettävissäsi kaikissa työsuhteisiin liittyvissä asioissa aina työsuhteen solmimista edeltävistä toimista työsuhteen päättämismenettelyihin ja niiden jälkeisiin mahdollisiin erimielisyyksiin ja oikeudenkäynteihin. 




Asianajotoimisto
Atte Niemi Oy

Atte Niemi
asianajaja, varatuomari
044 300 2744
atte@atteniemi.fi

Ismo Mattila
varatuomari
044 520 6261
ismo.mattila@atteniemi.fi

Jonas Salonen
asianajaja, varatuomari
040 127 1232
jonas.salonen@atteniemi.fi

Hannu Viitanen
asianajaja, varatuomari
0400 353 494
hannu.viitanen@atteniemi.fi

Taina Niemi
asianajaja, varatuomari
040 744 4038
taina.niemi@atteniemi.fi

Jukka Relander
lakimies
040 674 6636
jukka.relander@atteniemi.fi

Jenna Niemi
toimistopäällikkö
044 520 6260
toimisto@atteniemi.fi

Fanni Säämänen
oikeustieteen ylioppilas
fanni.saamanen@atteniemi.fi

 

Suomen Asianajajaliiton jäsen