Rikosoikeus

Aivan kuten yksityishenkilöt, myös yritykset voivat joutua rikoksen kohteeksi. Yritystä kohtaan rikos voidaan tehdä paitsi yrityksen ulkopuolisen tahon toimesta, myös esimerkiksi yrityksen työntekijän tai vastuuhenkilön taholta. Rikosoikeuteen liittyvät toimeksiannot ovat asianajotoimistomme kaikkein keskeisintä osaamisaluetta. Rikosoikeudellinen osaamisemme on käytössäsi, jos epäilet yrityksesi joutuneen rikollisen menettelyn kohteeksi tai jos yrityksesi toiminnassa epäillään menetelleen rikollisella tavalla.




Asianajotoimisto
Atte Niemi Oy

Atte Niemi
asianajaja, varatuomari
044 300 2744
atte@atteniemi.fi

Ismo Mattila
varatuomari
044 520 6261
ismo.mattila@atteniemi.fi

Jonas Salonen
asianajaja, varatuomari
040 127 1232
jonas.salonen@atteniemi.fi

Hannu Viitanen
asianajaja, varatuomari
0400 353 494
hannu.viitanen@atteniemi.fi

Taina Niemi
asianajaja, varatuomari
040 744 4038
taina.niemi@atteniemi.fi

Jukka Relander
lakimies
040 674 6636
jukka.relander@atteniemi.fi

Jenna Niemi
toimistopäällikkö
044 520 6260
toimisto@atteniemi.fi

Fanni Säämänen
oikeustieteen ylioppilas
fanni.saamanen@atteniemi.fi

 

Suomen Asianajajaliiton jäsen