Asunnot, kiinteistöt, rakentaminen ja huoneenvuokra

Olemme käytettävissäsi erilaisissa asuntoon, kiinteistöön, rakentamiseen ja huoneenvuokraan liittyvissä asioissa. Palvelemme Sinua, olit sitten ostamassa, myymässä, rakentamassa tai vuokraamassa. Autamme niin oikeudellisesti järkevän toimintatavan löytämisessä kuin asiakirjojen laadinnassa, neuvotteluissa, riitojen ratkaisussa, oikeudenkäynneissä ja rakennusten kosteus- ja homeongelmiin liittyvissä asioissa. Myös rakentamiseen ja huoneenvuokraan liittyvät asiat ovat meille tuttuja.




Asianajotoimisto
Atte Niemi Oy

Atte Niemi
asianajaja, varatuomari
044 300 2744
atte@atteniemi.fi

Ismo Mattila
varatuomari
044 520 6261
ismo.mattila@atteniemi.fi

Jonas Salonen
asianajaja, varatuomari
040 127 1232
jonas.salonen@atteniemi.fi

Hannu Viitanen
asianajaja, varatuomari
0400 353 494
hannu.viitanen@atteniemi.fi

Taina Niemi
asianajaja, varatuomari
040 744 4038
taina.niemi@atteniemi.fi

Jukka Relander
lakimies
040 674 6636
jukka.relander@atteniemi.fi

Jenna Niemi
toimistopäällikkö
044 520 6260
toimisto@atteniemi.fi

Fanni Säämänen
oikeustieteen ylioppilas
fanni.saamanen@atteniemi.fi

 

Suomen Asianajajaliiton jäsen