Sopimukset ja vahingonkorvaus´╗┐

Merkittävä osa sopimuksista ja sitoumuksista kuuluu sopimusvapauden piiriin, mutta suureen osaan sopimuksia ja muita sitoumuksia liittyy kuitenkin myös tiettyjä lainsäädännön ja sopimuskäytännön asettamia vaatimuksia. Sopimukset ja muut sitoumukset velvoittavat ja näin ollen Sinun on syytä olla hyvin perillä oikeudellisesta asemastasi sopimusosapuolena. Asiantuntemuksemme on käytettävissäsi jo sopimuksen solmimista edeltävästä tarjousvaiheesta lähtien. Olemme tarvittaessa apunasi niin sopimusneuvotteluissa kuin mahdollisissa sopimuksen tulkintaa tai sen täyttämistä koskevissa erimielisyyksissä. Myös vahingonkorvausasiat kuuluvat ydinosaamiseemme.
´╗┐




Asianajotoimisto
Atte Niemi Oy

Atte Niemi
asianajaja, varatuomari
044 300 2744
atte@atteniemi.fi

Ismo Mattila
varatuomari
044 520 6261
ismo.mattila@atteniemi.fi

Jonas Salonen
asianajaja, varatuomari
040 127 1232
jonas.salonen@atteniemi.fi

Hannu Viitanen
asianajaja, varatuomari
0400 353 494
hannu.viitanen@atteniemi.fi

Taina Niemi
asianajaja, varatuomari
040 744 4038
taina.niemi@atteniemi.fi

Jukka Relander
lakimies
040 674 6636
jukka.relander@atteniemi.fi

Jenna Niemi
toimistopäällikkö
044 520 6260
toimisto@atteniemi.fi

Fanni Säämänen
oikeustieteen ylioppilas
fanni.saamanen@atteniemi.fi

 

Suomen Asianajajaliiton jäsen