Perhe ja parisuhde sekä perintöasiat ja testamentti

Asiantuntemuksemme on käytettävissäsi erilaisissa elämäntilanteissa niin ilossa kuin surussakin. Meistä jokainen tietää, että elämässä sattuu ja tapahtuu – moniin tilanteisiin ja niiden mukanaan tuomiin yllätyksiin voi kuitenkin varautua ennakolta. Ota yhteyttä, niin kartoitetaan yhdessä erilaisia Sinun tilanteeseesi sopivia ratkaisuvaihtoehtoja.
Osaamiseemme kuuluvat mm:

  • avoliittoon, avioliittoon ja rekisteröityyn parisuhteeseen sekä niiden solmimiseen ja päättymiseen liittyvät asiat, kuten avioehto, sopimus avioeron varalta, puolisoiden välinen testamentti ja omaisuuden ositus;
  • kauppakirjojen ja lahjakirjojen laatiminen;
  • testamenttien laatiminen, perunkirjoitus, pesänselvitys ja perinnönjako.






Asianajotoimisto
Atte Niemi Oy

Atte Niemi
asianajaja, varatuomari
044 300 2744
atte@atteniemi.fi

Ismo Mattila
varatuomari
044 520 6261
ismo.mattila@atteniemi.fi

Jonas Salonen
asianajaja, varatuomari
040 127 1232
jonas.salonen@atteniemi.fi

Hannu Viitanen
asianajaja, varatuomari
0400 353 494
hannu.viitanen@atteniemi.fi

Taina Niemi
asianajaja, varatuomari
040 744 4038
taina.niemi@atteniemi.fi

Jukka Relander
lakimies
040 674 6636
jukka.relander@atteniemi.fi

Jenna Niemi
toimistopäällikkö
044 520 6260
toimisto@atteniemi.fi

Fanni Säämänen
oikeustieteen ylioppilas
fanni.saamanen@atteniemi.fi

 

Suomen Asianajajaliiton jäsen